Nové Město na Moravě
oficiální stránky města

Prohlášení o přístupnosti

Tyto stránky splňují všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web, WCAG 2.0 a pravidel tvorby přístupného webu dle zákona č. 365/2000 Sb. o ISVS (informační systémy veřejné správy) novelizovaných zákonem č. 81/2006 Sb.

Forma uveřejněných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Samotný metodický pokyn (PDF, 231 kB) navazuje na vyhlášku č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti). Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Písmo webu je definováno pomocí relativních jednotek a lze jej zvětšovat a zmenšovat nastavením internetového prohlížeče. Nebo využijte přímé nabídky v pravé části této stránky kliknutím na odkaz Zvětšit nebo ikonku se symbolem plus. Současně a nezávisle na velikosti textu můžete změnit kontrast stránek do několika kombinacích odpovídajících WCAG 2.0 a to Černo/Bílé, Bílo/Černé, Žluto/Modré (první barva je text druhá barva pozadí stránky).

 

Klávesové zkratky (accesskeys)

Prohlížíte-li tento web bez pokročilého formátování, mohou vám pohyb na stránkách usnadnit následující klávesové zkratky:

Které kombinace kláves odpovídají Vašemu prohlížeči naleznete na wikipedii zde nebo na stránkách příslušného prohlížeče, který používáte.

Standardy a struktura webu

Kód webu je vytvořen značkovacím jazykem XHTML 1.0 Strict. Vizuální část je důsledně oddělena od obsahové části pomocí CSS (kaskádových stylů). Používání kaskádových stylů lze přepnout do Černo/Bílé, Bílo/Černé, Žluto/Modré – tato funkce vyžaduje povolený zápis cookies ve vašem prohlížeči.

Veškerý obsah webu je organizován hierarchicky. Informaci o tom, kde se v hierarchii webu právě nacházíte, naleznete pomocí „drobkové navigace“.

Doporučená rozšíření prohlížeče

Na tomto webu mohou být vybrané informace (dokumenty) nabízeny ve formátech PDF, DOC, XLS nebo PPT. Tyto specifické formáty umožňují zachovat formátovací a typografické prvky, které v podobě XHTML nejsou dostupné.

  • k prohlížení dokumentů PDF je možné zdarma stáhnout program Acrobat Reader.
  • k prohlížení dokumentů DOC je možné zdarma stáhnout program Word Viewer.
  • k prohlížení dokumentů XLS je možné zdarma stáhnout program Excel Viewer.
  • k prohlížení dokumentů PPT je možné zdarma stáhnout program PowerPoint Viewer.
  • k prohlížení a editace dokumentů DOC, XLS, PPT apod. je možné zdarma stáhnout program OpenOffice.

Kontakt

Vzhledem k rozsahu informací a počtu přispěvatelů prosíme čtenáře – pokud naleznete na těchto stránkách cokoliv, co by neodpovídalo požadavkům přístupnosti, informujte nás prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků.

 

Uvedené informace platí k datu 1. říjen 2016

 

 

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.

Otevřené město

Úplný přehled o penězích daňových poplatníků. Průhledné hospodaření města. Rozpočet je základním nástrojem finančního hospodaření obce. Usnadňuje přerozdělování prostředků a finanční řízení obce v období jednoho kalendářního roku.

Novoměstská karta

Tato karta zajistí komfortní a pohodlné bezplatné cestování městem, zaplacený poplatek za komunální odpad a dále nabízí možnost čerpat velkou škálu slev v rámci městských organizací. Časová platnost karty je nastavena v režimu plovoucího období v délce 1 rok.

Kariéra

Chcete pracovat pro Nové Město na Moravě nebo jeho příspěvkové organizace a obchodní společnosti. Seznamte se s volnými pozicemi nebo doporučte místo svým známým? Město nabízí nabízí širokou škálu zajímavých příležitostí. Naši zaměstnanci mají možnost dalšího rozvoje, vzdělávání a zvyšování kvalifikace.