Nové Město na Moravě
oficiální stránky města

Nová opatření v souvislosti s koronavirem

Rubriky: Noviny
/ Kryštof Benoni

V Novém Městě na Moravě jsme přijali opatření navazující na vyhlášení stavu nouze a na opatření vyhlášená Vládou ČR. Do života rodin asi nejvíce zasáhne …

Nová opatření v souvislosti s koronavirem

V Novém Městě na Moravě jsme přijali opatření navazující na vyhlášení stavu nouze a na opatření vyhlášená Vládou ČR.

Do života rodin asi nejvíce zasáhne uzavření škol.

Základní školy v Novém Městě na Moravě jsou s účinností od středy 11. března 2020 uzavřeny.

Rodičům, kteří mají nárok na ošetřovné vydává škola potřebné žádosti. To lze vyřešit elektronicky, prostřednictvím e-mailu. Není nezbytné, ani vhodné kvůli tomu chodit do školy. Pokud nejste schopni elektronické komunikace, je samozřejmě možné si tiskopis vyzvednout přímo ve škole.

Během příštího týdne bude na obou školách připraven plán výuky, včetně forem kontaktu se žáky a využití nabídek jiných subjektů (ČT, ČRo, vydavatelství).

Bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách 1. ZŠ https://zs1.nmnm.cz/a 2. ZŠhttps://zs2.nmnm.cz/.

Uzavřeny jsou i školní družiny a školní klub.

Školní jídelny mají omezený provoz a vaří jen pro cizí strávníky. Všichni žáci jsou automaticky odhlášeni.

Uzavřena je i Základní umělecká škola. Způsob komunikace školy se žáky bude zveřejněn na https://zus.nmnm.cz/v průběhu příštího týdne.

Uzavřen bude i Dům dětí a mládež, Knihovna, Horácké muzeum, Informační centrum, Městské lázně a tělocvičny.

V příštím týdnu se pokusíme zorganizovat bezkontaktní provoz knihovny.

Většina kulturních akcí se odkládá a budou uskutečněny v náhradním termínu. Všechny vstupenky je přesto možné stornovat. Pokud byly zakoupeny přes internet, je nutné je stornovat u prodejce. Vstupenky zakoupené v NKZ bude možné vrátit po ukončení platnosti ochranných opatření.

Přerušen musí být i provoz denního stacionáře Centrum Zdislava.

Klienti denního stacionáře nebo jejich rodiny budou kontaktovány. V případě dotazů kontaktujte ředitelku Ing. Janů na tel. 603 486 167.

Vzhledem k uvedeným omezením bude Městská hromadná doprava nadále v provozu v prázdninovém režimu, podobně jako hromadná doprava v rámci kraje Vysočina.

Doporučujeme seniorům a lidem se zdravotními komplikacemi, aby se se svými žádostmi o pomoc, např. s nákupy, obrátili na tel.: 566 598 750; email: ic@nmnm.cz nebo na online chat na webu nmnm.cz v době od 9:00 do 16:00. Pokusíme se vám zajistit dobrovolníky.

Další informace budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách města www.nmnm.cz. Souhrnné a aktuální informace budou zveřejňovány i na sociálních sítích města, zejména na Nové Město na Moravě.

Michal Šmarda
starosta

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.

Otevřené město

Úplný přehled o penězích daňových poplatníků. Průhledné hospodaření města. Rozpočet je základním nástrojem finančního hospodaření obce. Usnadňuje přerozdělování prostředků a finanční řízení obce v období jednoho kalendářního roku.

Novoměstská karta

Tato karta zajistí komfortní a pohodlné bezplatné cestování městem, zaplacený poplatek za komunální odpad a dále nabízí možnost čerpat velkou škálu slev v rámci městských organizací. Časová platnost karty je nastavena v režimu plovoucího období v délce 1 rok.

Kariéra

Chcete pracovat pro Nové Město na Moravě nebo jeho příspěvkové organizace a obchodní společnosti. Seznamte se s volnými pozicemi nebo doporučte místo svým známým? Město nabízí nabízí širokou škálu zajímavých příležitostí. Naši zaměstnanci mají možnost dalšího rozvoje, vzdělávání a zvyšování kvalifikace.